Zastosowanie
Proces
Narzędzia
Cele
Praktyka
TTX Academy odpowiada na oczekiwania organizacji, które:
- szukają programu menedżerskiego dla kadry odpowiedzialnej za zarządzanie ludźmi na niższych poziomach organizacji,
- chcą wyposażyć menedżerów w podstawową wiedzę i umiejętności w trybie cyklicznych spotkań warsztatowych,
- poszukują formuły o z góry określonym programie, pozwalającym na uwspólnienie języka i kompetencji kadry menedżerskiej.
To oferta, na którą składają się trzy różne rozwiązania - zależnie od szczegółowych potrzeb klientów. Aby zapoznać się z poszczególnymi elementami – kliknij na nazwę produktu.
Oferujemy sprawdzone programy, realizowane w różnej formule, dopasowane do potrzeb organizacji. Projektując program osadzamy go w wyzwaniach biznesowych naszych klientów. Dbamy o to, aby doskonalone kompetencje były bezpośrednio związane z bieżącymi zadaniami, które są realizowane przez uczestników. Pracując z naszymi klientami, dbamy o zaangażowanie sponsora po stronie biznesu oraz zaprojektowanie całego planu komunikacji, który ma wpływ na motywację uczestników oraz wizerunek projektu w firmie.
W praktyce proponujemy liderom pracę z modelem przywództwa spersonalizowanego. Model ten składa się z czterech narzędzi menedżera:
Tworząc i realizując program TTX Academy czerpiemy z osobistych doświadczeń naszych trenerów (z czasów kiedy sami byli liderami organizacji lub zespołów). Korzystamy również z dwunastoletniej ekspertyzy konsultantów DBM Polska w towarzyszeniu menedżerom w kierowaniu trudnymi zmianami oraz w przechodzeniu przez transformacje własnych karier zawodowych.
Dostarczanie praktycznych rozwiązań dotyczących bieżących wyzwań w obszarze zarządzania ludźmi.
Stwarzanie okazji do treningu nowych umiejętności i wymiany dobrych praktyk.
Uczenie kluczowych zachowań menedżerskich, które mają istotny wpływ na budowanie zaangażowania pracowników.
Klient:
firma świadcząca usługi z zakresu projektowania, budowy i zarządzania, operująca na całym świecie. Adresatem programu jest „mocno zajęta” grupa menedżerów, na co dzień pracująca w różnych częściach Polski przy realizacji projektów dla klientów.
Wyzwanie:
firma poszukiwała wsparcia w zakresie praktycznych narzędzi menedżerskich, pozwalających lepiej radzić sobie z zarządzaniem zespołami stałymi i projektowymi. Jednym z wyzwań jest zarządzanie młodymi inżynierami, cennymi dla organizacji, a zarazem często roszczeniowymi, z ogromnymi oczekiwaniami wobec pracodawcy.
Efekty:
w ramach rocznego programu uruchomiliśmy formułę 14 spotkań, zakresem tematycznym obejmujących najważniejsze narzędzia, odpowiadające na zapotrzebowania uczestników. Każdy z 40 menedżerów może uczestniczyć w modułach, które go najbardziej interesują. Sesje szkoleniowe są dodatkowo wsparte spotkaniami konsultacyjnymi o charakterze Lunch&Learn, służącymi wymianie dobrych praktyk związanych z wdrażaniem poznanych narzędzi. Program jest w trakcie realizacji. Cieszy się dobrą frekwencją uczestników, co świadczy o ich wysokiej ocenie użyteczności poznawanych narzędzi.